top of page

Aleksej Smirnov

сайт писателя

Новости

ПО ПОЧТЕ
Рецензія на мою книгу

Смирнов О. І та його «Фундаментальні причини, мотиви сущого»: просто про складне.

 

Новая,эволюционная,картина мира(сущого) одной формулой обьединяющая крайности + и -,М и Ж,прошлое и будуще,физику и психологію,мин и мах сущого.Эта формула Т=1\т сек.

 

Масового читача складно привабити науковою працею. У сучасному мультимедійно-розважальному світі більшість читаючої публіки, якщо і купує / скачує книги, то це переважно попсово-гламурні романи із життя заможних, псевдоісторичні «романи», одноманітні бойовики, ну а класику, публіцистично-наукові речі читає вкрай мало.

Проте, на щастя, серйозна література продовжує існувати навіть у цьому несприятливому, алітератуному середовищі. Одним із останніх «представників» такого напряму є книга О. І. Смирнова «Фундаментальні причини, мотиви сущого».

Автор — новачок у літературі, проте не новачок у житті. Олексій Іванович пройшов тривалий життєвий шлях, спробувавши себе в різноманітних професіях (електрик, психолог, бізнесмен), а дані для своєї книги збирав усе життя. Тому «ФПМ» — не звичайна пересічна наукова праця, зміст якої вкладається в кілька десятків томів густого і скучного тексту, після спроб «осилення» якого читач впадає в глибокий та інколи летаргічно-апативний до читання сон. Натомість книга Олексія Івановича з такою серйозною, масштабною назвою має лише 70 сторінок.

Сам автор стосовно цього зазначає, що, пишучи свою книгу, він намагався давати суть, «описати все доступно і правдиво», стискаючи ідеї в лаконічні фрази, інколи обмежуючись формулами.

Проте, на перший погляд, це доволі складно зробити, адже зміст «ФПМ», говорячи сухою науковою мовою, зачіпає широкий спектр питань: у вступі йдеться про основи зародження всього живого, виникнення інстинктів та соціуму, світогляду, людини і навіть Любові. У наступних розділах автор розвиває думку, детально описує роль, яку відіграють основні інстинкти — Холод, Голод, Секс і Страх — в нашому житті.

Книга цінна тим, що весь її зміст можна згорнути в одну формулу: Т=1/tc. Що означає це для тих, хто в школі прогулював природничі науки або просто не хоче «розбиратись» у якихось формулах? Насправді, все дуже просто. Автор «ФПМ» уважає основою всього (того самого «сущого») боротьбу між застиганням і протистоянням йому. У протистоянні тепла/холоду, добра/зла, жіночого/чоловічого існує життя. Здається, нічого складного, особливо зважаючи на науковість та монументальний заголовок праці.

Дослідження подвійності сущого, боротьби холоду/тепла, добра/зла не обмежується абстрактними категоріями. Автор йде далі і розглядає боротьбу добра і зла на конкретних людських прикладів. У розділі «Психологічні портрети: генії-будівничі та генії-руйнівники» пан Олексій подає таблицю найкращих представників цивілізації, розділених на «добрих» і «злих». Список перших набагато більший, ніж перелік «поганих» геніїв, і містить чимало імен, серед яких широкий спектр видатних діячів найрізноманітніших сфер культури та науки різних часів: Байрон, Гегель, Золя, Кафка, Шевченко. Натомість список геніїв-руйнівників має всього 23 позиції, а більшість представників — політичні та владні діячі: Сталін, Микола ІІ, Петро І. Коментарі зайві — Добро керує світом.

Розділ «Висновки із психологічних портретів» розкриває для читачів причини, через які той чи інший геній став «добрим» чи «злим». Для цього автор звертається до біографії Олександра Македонського (руйнівник) та Людвіга Больцмана (будівничий), на прикладі життя яких досліджує становлення доброї чи темної сторони генія, а наприкінці розглядає кожен етап життя пофакторно: народження, сім’я, шлюб, хобі, габітус (зовнішній вигляд) тощо.

Останній розділ здивує навіть найпримхливішого читача, адже має назву «Афоризми». Мудрості, які автор збирав упродовж свого тривалого життєвого шляху, достатньо різноманітні: від філософських роздумів до гумору.

«ФПМ» — унікальна книга у вітчизняному культурному просторі. Серйозні наукові напрацювання подані стисло і різноманітно, прогнозована «сухість» викладу «розбавлена» численними таблицями. Окрім того, заслуговує на особливу увагу тема самої праці, адже в ній розкривається те основне, на якому базується людське існування, — інстинкти, соціум, взаємовідносини між статями, геніальність і, звичайно, Любов.

СВЕЖИЕ ПОСТЫ
bottom of page